Τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2023 στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του 2ου Γυμνασίου Ηλιούπολης έχει προγραμματιστεί ενημερωτική συνάντηση των γονέων και κηδεμόνων με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου στο πλαίσιο διαμόρφωσης διαύλων αμφίδρομης τακτικής επικοινωνίας και συνεχούς συνεργασίας σε κλίμα αλληλοκατανόησης και σεβασμού. Θα συζητηθούν θέματα που αφορούν την εύρυθμη λειτουργία της σχολικής μονάδας, τη μαθησιακή διαδικασία και τη φοίτηση των μαθητών/μαθητριών στο σχολείο.
Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί

• 17.30-19.00 για τους γονείς/κηδεμόνες της Α ́ Γυμνασίου
  • 19.30-20.30 για τους γονείς/κηδεμόνες της Β ́ και Γ ́ Γυμνασίου

Με δεδομένο ότι η συνεργασία σχολείου-οικογένειας αναδεικνύεται ως ιδιαίτερα σημαντικός παράγοντας στην υγιή γνωστική, συναισθηματική και κοινωνική ανάπτυξη των παιδιών, η συμμετοχή όλων σε αυτή την πρώτη ενημερωτική συνάντηση κρίνεται απαραίτητη.

Βασιλική-Μαρία Τζούβελη
ΠΕ 79.01