thessalia

Οι μαθητές και οι μαθήτριες, οι γονείς και κηδεμόνες, οι εκπαιδευτικοί και η Διεύθυνση του 2ου Γυμνασίου Ηλιούπολης συμμετείχαν στη δράση που συνδιοργανώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων & Αθλητισμού, το πρόγραμμα «Όλοι Μαζί Μπορούμε» σε συνεργασία με την Ένωση «Μαζί για το Παιδί» και τη συνδρομή της Περιφέρειας Αττικής, και συγκέντρωσαν σχολικά είδη για τα παιδιά της Θεσσαλίας που δοκιμάζεται μετά τις ζημιές που προέκυψαν από την καταιγίδα Daniel.
Τα είδη που συγκεντρώθηκαν (τσάντες, μολύβια, τετράδια, στιλό, μαρκαδόροι, χάρακες, μπλοκ ζωγραφικής)  παραδόθηκαν στο Δημαρχείο Ηλιούπολης.
Ευχαριστούμε θερμά όσους και όσες ανταποκρίθηκαν με αμεσότητα και θέρμη σε αυτήν την πρόσκληση ενότητας και αλληλεγγύης.

Η Διεύθυνση

thessalia6              thessalia2