Ο καθιερωμένος Αγιασμός για το νέο σχολικό έτος 2022-2023 θα τελεστεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 09.00 στον αύλειο χώρο του σχολείου.

Μετά το τέλος της τελετής του αγιασμού θα γίνει διανομή των σχολικών βιβλίων ανά τάξη και τμήμα, σύμφωνα με το σχεδιασμό του σχολείου. Οι μαθητές/τριες ΔΕ χρειάζεται να έχουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα. Θα παραλάβουν τα βιβλία τους σε ατομικές πλαστικές σακούλες. Επειδή τα σχολικά εγχειρίδια -ιδίως των μαθητών της Α΄ Γυμνασίου- είναι πολλά και βαριά, παρακαλούνται οι γονείς να μεριμνήσουν για τη διευκόλυνση των παιδιών τους στη μεταφορά των βιβλίων.

Όταν ολοκληρωθεί η διανομή των βιβλίων, οι μαθητές/-τριες θα αποχωρήσουν από το χώρο του σχολείου.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Γυμνασίου Ηλιούπολης εύχονται στους μαθητές, στις μαθητριες και στους γονείς τους μια καλή, ασφαλή  και δημιουργική σχολική χρονιά.

agiasmos