rallio

Το Επιστημονικό Εποπτικό Συμβούλιο των Ραλλείων Πρότυπων Πειραματικών Δημοτικών Σχολείων Πειραιά, του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Αθηνών και το Διδακτικό Προσωπικό, κατόπιν εγκρίσεως της Διοικούσας Επιτροπής των Πρότυπων Πειραματικών Σχολείων (Αριθμ. Πρωτ. 27745/Δ6/19-02-2015), οργανώνει Επιστημονική Διημερίδα στις 9 και 10 Μαΐου 2015 στην Αίθουσα Εκδηλώσεων των Ραλλείων Π.Π.Σ. (Αλεξάνδρου 3, Καστέλα Πειραιάς), με θέμα:

«Αφήγηση και Ακρόαση»
Παιδαγωγικές πρακτικές και διδακτικές εφαρμογές στην Α/θμια και Β/θμια Εκπαίδευση

Η θεματολογία της διημερίδας (εισηγήσεις και βιωματικά εργαστήρια) απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη διημερίδα πατήστε στο συνημμένο έγγραφο που ακολουθεί.

Εγκύκλιος επιστημονικής διημερίδας " Αφήγηση και Ακρόαση"